KILKA SŁÓW O MNIE
MARTIN FITCH -
Swoją pasję do muzyki i aktorstwa, przejawiał już od najmłodszych lat.
właśc. Marcin Mroziński, ur. 26 września 1985 r. w Inowrocławiu – wokalista, kompozytor, autor tekstów i prezenter telewizyjny. Polski aktor teatralny i dubbingowy.
Pierwsze kroki w kierunku muzyki i aktorstwa przejawiał już od najmłodszych lat. Uczęszczał na zajęcia w zespole muzyki dawnej, śpiewał w chórze brał udział w konkursach recytatorskich oraz uczył się gry na flecie poprzecznym. Już jako dziesięciolatek wziął udział w ogólnopolskim festiwalu piosenki dziecięcej, zajmując pierwsze miejsce. W wieku czternastu lat wystąpił w musicalu „Gdzie nasi idole, gdzie nasi poeci” w Bydgoszczy.
W 2003 roku podjął studia na wydziale aktorskim w warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicz.
Swój mały sukces osiągnął w pierwszej polskiej edycji programu „Idol”, w którym w 2002 roku doszedł do półfinału. Został laureatem programu TVP „Szansa na sukces”, a w 2005 roku był półfinalistą trzeciego sezonu „Idola”. Przez cztery lata pracował w programie TVP1 „Songowanie na ekranie”. Był laureatem wielu festiwali: Piosenki Francuskiej, Piosenki Angielskiej, Piosenki Studenckiej i poezji śpiewanej m.in. w Warszawie, Radomiu, Bydgoszczy, Świeciu, Kwidzynie, Radomsku, Paczkowie, Radziejowie i Więcborku. W 2007 roku wystąpił na XLIV Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu w koncercie Niebo z moich stron, poświęconym twórczości Seweryna Krajewskiego. W trakcie koncertu zaśpiewał utwór „Czy słyszysz co mówię”.
12 września 2008 roku TVP Polonia wyemitowała koncert Zaiks to twórcy, organizowany z okazji 90-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Mroziński wykonał na nim trzy utwory: „Szanujmy wspomnienia” Skaldów, „W Polskę idziemy” (z Janem Bzdawką, Wojciechem Dmochowskim i Jakubem Szydłowskim) oraz „Małe mieszkanko na Mariensztacie” Ireny Santor (z Pauliną Janczak). W tym samym roku wygrał przesłuchania do roli Raoula w musicalu Andrew Lloyda Webbera Upiór w operze, dzięki czemu zadebiutował na scenie warszawskiego Teatru Muzycznego „Roma” w adaptacji sztuki w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. 7 listopada zadebiutował w roli Seana podczas polskiej prapremiery musicalu Boyband, wystawianego w Teatrze Komedia. W tym samym roku zgłosił się z utworem „Never Felt Like This” do koncertu Piosenka dla Europy 2008, będącego krajowymi eliminacjami do 53. Konkursu Piosenki Eurowizji. Nie zakwalifikował się do stawki finałowej konkursu z powodu nienadesłania zapisu nutowego swojej piosenki.
W towarzystwie rodziców i siostry brał udział w teleturnieju Rodzina jak z nut. W kwietniu 2009 zakończył nagrania jako prezenter teleturnieju dla dzieci Staraoke w Londynie. Od września zaczął regularnie pojawiać się jako gość muzyczny w programie TVP1 Jaka to melodia?, zagrał także role w programie TVN Turbo Wieczór kawalerski. Na początku grudnia, wraz z wybranymi solistami Teatru Muzycznego „Roma”, wystąpił w koncercie Najlepsze z Romy w Bydgoskiej Opera Nova, wcielając się w postaci ze znanych musicali: Chrisa (Miss Saigon), Myszołapa (Koty), Danny’ego (Grease) i Mariusza (Les Misérables). W tym samym roku zaczął występować na deskach Teatrze Polskiego Radia, grając m.in. rolę Szpaka w słuchowisku W Bocianowie (reż. Waldemar Modestowicz) i rolę Wojtka w słuchowisku Mimi, córka kapitana. Dołączył także do obsady serialu radiowego Matysiakowie, w którym grał rolę Josha Stokovskiego.
Jest aktorem dubbingowym; użyczył głosu wielu postaciom kreskówkowym i zaśpiewał w polskich wersjach językowych filmów Kubuś i przyjaciele i Muppety. Jest wykonawcą czołówki 11. serii serialu anime Pokemon.
30 października 2009 zaprezentował utwór „Legenda”, z którym zgłosił się do krajowych eliminacji eurowizyjnych. 14 lutego zajął pierwsze miejsce w finale selekcji, zdobywając 33,61% głosów telewidzów, dzięki czemu został ogłoszony reprezentantem Polski w 55. Konkursie Piosenki Eurowizji, organizowanym w Oslo. 25 maja wystąpił w pierwszym półfinale konkursu i zajął w nim trzynaste miejsce, nie zdobywając awansu do finału.
W 2010 wystąpił gościnnie w serialach: Usta usta, Na Wspólnej (TVN) i Czas honoru, Na dobre i na złe (TVP2). 14 maja wziął udział w programie TVP2 Kocham Cię, Polsko!, występując w drużynie Marzeny Rogalskiej. Wiosną wygrał przesłuchania do roli Mariusza w musicalu Les Misérables, wystawianego przez Teatr Muzyczny „Roma”. Od premiery we wrześniu 2010 roku do maja 2012 roku występował w pierwszej obsadzie spektaklu. Zagrał rolę Ducha w dyplomie muzycznym Piosenka jest dobra na wszystko – czyli nieobecni mają rację w reż. Waldemara Śmigasiewicza w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie, później wystawianym na Novej Scenie Teatru Muzycznego „Roma”. Wraz z innymi absolwentami warszawskiej Akademii Teatralnej zagrał w spektaklu Szpilmania w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego. Początkowo spektakl grany był w stołecznym Och-Teatrze, później trafił także na deski Teatru Ateneum i Teatru Collegium Nobilium.
Latem 2011 roku wyjechał do Londynu, by zrealizować nagrania programu Cartoon Network Ben 10: Ostateczne wyzwanie, którego był prowadzącym. W 2013 roku przyjął pseudonim artystyczny Martin Fitch. W tym czasie przeprowadził się do Londynu, gdzie zaczął nagrania materiału na debiutancki album studyjny, realizowany m.in. z Luizą Staniec.
W 2012 roku reprezentował Polskę z utworem „Is That a Real Love?” na festiwalu Sunčane Skale w Hercegu Novim. Zajął trzecie miejsce w głosowaniu jurorów. W 2015 roku prowadził program Ekspedycja Cartoon Network.
W kwietniu 2016 roku wydał singiel „Dzieli nas”. W lutym 2017 roku zakwalifikował się z utworem „Fight for Us” do polskich preselekcji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. 18 lutego wystąpił jako pierwszy w finale selekcji i zajął w nim siódme miejsce. W listopadzie został gospodarzem piętnastoodcinkowego programu internetowego #MyślęPozytywnie, realizowanego przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej.
"SEASON 1"
to moja podróż w głąb samego siebie
NOWY ALBUM
SEASON 1
Ten album to moja mała podróż. To chwila, w której zdejmuje z siebie wszystkie dobre i te mniej pozytywne myśli i kieruje je do Was. W każdym z tych dwunastu utworów zatopiłem małą cząstkę siebie.
Jestem szaleńczo szczęśliwy, że dziele się tym z Wami. Jedno słowo błyszczy w mojej głowie – dziękuję. Dziękuję wszystkim, którzy swoją siłą i miłością pchali mnie w kierunku spełnienia mojego największego marzenia. Dziękuję za wiarę we mnie, a w chwilach słabości, za pokazane celu, który czasami znikał mi z horyzontu. Dzięki Wam uparcie szedłem przed siebie i dzięki Wam jesteśmy tu dziś razem.
Drogi słuchaczu – dziękuję za czas, jaki poświęcasz lub już poświęciłeś na bliższe poznanie mojej skromnej osoby. Dziękuje za zaufanie jakim mnie obdarzyłeś. Za pomoc, bo to dzięki Tobie spotykamy się na tych dwunastu utworach. Cieszę się niezmiernie, że jesteśmy razem w tej muzycznej podróży
Martin